Body piercing

DESIRE – Kolczyki w każdym miejscu na ciele –
bezpiecznie oraz profesjonalnie!

PIERCING (z angielskiego pierce – przekłuwać) – umieszczanie przedmiotów w przebitych do tego celu miejscach ciała, np. w płatkach uszu, nosie, pępku, języku itd. oraz w miejscach intymnych. 

Zabiegi kolczykowania ciała wykonuje Isabella – Piercerka z wieloletnim doświadczeniem. W naszym gabinecie wykonujemy każdy typ przekłuć – popularne np. język, ucho, warga, pępek, brew, nos, jak również przekłucia podskórne typu surface i microdermal oraz piercing intymny kobiet.Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na przekłucie uszu – u nas bezstresowo i w miłej atmosferze przekłujecie uszka swoich pociech.

267478343_585624652503243_7327843920146527318_n

W tzw. kulturach prymitywnych umieszcza się wyroby z drewna, kości słoniowej, szlachetnych metali. W kulturze Zachodu moda na piercing trwa juz od dłuższego czasu. Kolczykom przypisuje się działanie erotyzujące i intensyfikujące podniecenie seksualne. Są popularne ze względu na różnorodność i atrakcyjność wzorów biżuterii oraz możliwość umieszczenia ozdób w prawie każdym miejscu na ciele.. tak jak w przypadku tatuażu, robiąc sobie kolczyk, chcemy czuć się wyjątkowo, atrakcyjnie oraz odróżniać się od innych. Przyozdabianie ciała kolczykami ma bardzo długą tradycję. Czy mówimy o Majach, starożytnych Grekach, Egipcjanach, Rzymianach, wszędzie tam spotkamy się z przejawami, dzisiejszego piercingu. Działania tego typu zazwyczaj związane były z religią lub wskazywały na status społeczny. 

Obecnie ten związek właściwie nie istnieje, a piercing stał się jeszcze jednym sposobem zamanifestowania siebie. Coraz częściej widujemy osoby z biżuterią w różnych miejscach na ciele. Wystarczy przejść się latem po plaży, aby zobaczyć sporo młodych kobiet z różnego rodzaju biżuterią w pępkach. Aby zauważyć to samo w nosie czy brwi, nie trzeba już nawet jechać nad morze. To zainteresowanie sprawiło, iż piercing do niedawna uważany za dziwactwo i wykonywany głównie w salonach tatuażu trafił do salonów kosmetycznych. Piercing jest zabiegiem naruszającym ciągłość skóry. Wykonany w niewłaściwych warunkach grozi komplikacjami, dlatego gabinet, w którym wykonuje się kolczykowanie, musi być odpowiednio przygotowany.

Przewiń do góry