Mezoterapia igłowa

Desire Gabinety Specjalistyczne zaprasza
na zabiegi z zakresu Kosmetologii Medycznej

Mezoterapia Igłowa

Mikropigmentacja Medyczna

Wypełnianie Zmarszczek (kwas hialuronowy)

Wszystkie zabiegi w znieczuleniu, wykonywane przy użyciu preparatów renomowanych firm.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to śródskórne wstrzykiwanie preparatów, w zależności od potrzeb skóry. Jest to znakomity sposób na poprawę kondycji skóry. Zabieg jest wykonywany na twarzy, owłosionej skórze głowy i okolicy ciała. Polecany w przypadku skóry dojrzałej, wiotkiej, odwodnionej, pozbawionej jędrności, cellulitu, a także przy nadmiernym wypadaniu włosów.

Mezoterapia igłowa to obecnie jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie skórze młodego wyglądu bez konieczności wykonywania drogich, inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Mezoterapia igłowa powinna być również stosowana zawsze wtedy, gdy kondycja skóry nie pozwala na zastosowanie niektórych zabiegów medycyny estetycznej (np. wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym).

Okolice na jakie stosujemy mezoterapię igłową

  • Mezoterapia igłowa na twarz
  • Mezoterapia igłowa pod oczy, worki pod oczami, cienie pod oczami, wiotka skóra
  • Mezoterapia igłowa na szyję, zmarszczki i wiotka skóra na szyi
  • Mezoterapia igłowa na dekolt
  • Mezoterapia igłowa na modelowanie podwójnego podbródka
  • Mezoterapia igłowa na dłonie
  • Mezoterapia igłowa na brzuch – wiotka skóra
  • Mezoterapia igłowa na cellulit
  • Mezoterapia igłowa na modelowanie sylwetki, usuwanie tłuszczu
  • Mezoterapia igłowa na skórę głowy – słabe, wypadające włosy

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem ustalane są indywidualnie wskazania do mezoterapii igłowej. W zależności od obszaru ciała poddanego leczeniu oraz wskazań do zastosowania mezoterapii (odmładzanie skóry, redukcja cellulitu, itp.) stosuje się różne, jedno- lub wieloskładnikowe preparaty: kwas hialuronowy, mikroelementy, witaminy, wyciąg z karczocha, kofeinę, aminokwasy i kwasy nukleinowe. Śródskórne wstrzyknięcia środka leczniczego wykonywane są bardzo cienką igłą nie powodująca istotnego bólu. U osób wrażliwych można zastosować krem silnie znieczulający. Wstrzyknięcia wykonuje się w równych odstępach co 5 do 15 mm. Zabieg stosuje się najczęściej w obrębie twarzy, szyi, rąk i dekoltu. Czas trwania zabiegu nie przekracza 20 min. Po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się przez kilkanaście minut do kilku dni. Zabieg powinien być wykonywany cyklicznie, a jego częstość zależy od okolicy ciała poddanej leczeniu i rodzaju stasowanych preparatów. Tydzień przed i po zabiegu można stosować kremy zawierające witaminę K. Zapobiega to powstawaniu drobnych siniaków, które mogą pojawić się i utrzymywać na skórze przez kilka dni po zabiegu. Przed zabiegiem konieczne jest zmycie makijażu i dokładna dezynfekcja skóry. Bezpośrednio po mezoterapii nie powinno się stosować masaży, kremów (z wyjątkiem zawierających witaminę K), nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny i solarium. Należy zaprzestać stosowania leków zmniejszających krzepliwości krwi na 7 dni przez zabiegiem.

Preparaty do mezoterapii igłowej dobierane indywidualnie
Niewielki ból związany z wykonaniem zabiegu
Czas trwania zabiegu nie przekracza 20 min

Przeciwwskazania i powikłania:

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym, dobrze tolerowanych przez pacjentów i obciążonym niewielkimi oraz rzadko występującymi powikłaniami.

 

Mikropigmentacja medyczna (tatuaż medyczny)

Mikropigmentacja medyczna ułatwia powrót do normalnego życia po skomplikowanych operacjach i zabiegach. Pozwala na rekonstrukcję czerwieni wargowej po operacji rozszczepu wargi oraz na wyrównanie kształtu i wielkości ust. Ułatwia przetrwanie trudnego etapu wypadania włosów, rzęs i brwi po chemioterapii. Z pomocą tatuażu medycznego można również wizualnie zrekonstruować brodawkę sutkową, powiększyć lub pomniejszyć jej kształt, a także wyrównać kolor blizny lub całkowicie ją zamaskować (np. blizny w obrębie owłosionej skóry głowy, blizny na brwiach itp.).

 

Zabieg nie jest możliwy u osób przyjmujących następujące leki: sterydy, antybiotyki, leki p/zakrzepowe i p/depresyjne.


Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego to najlepsza metoda pozbycia się głębokich zmarszczek, bruzd a także przywrócenia prawidłowego owalu twarzy i młodego wyglądu. Wskazania do zabiegu:

  • Redukcja zmarszczek, szczególnie tych niepoddających się toksynie botulinowej
  • Wypełnienia bruzd nosowo – wargowych
  • Usuwanie „zmarszczek marionetki”
  • Powiększenie ust
  • Modelowanie konturów ust
  • Korekta „kodu kreskowego”, „ust palacza”
  • Ujędrnianie i odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi, dekoltu, płatków ucha

Wiele osób nie wie, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem każdego żywego organizmu. Występuje w skórze, włosach, oku (ciało szkliste), mazi stawowej, mięśniach, pępowinie, dziąsłach, w wielu tkankach (element wiążący w tkance łącznej) i płynach ustrojowych (krew, limfa, wody okołopłodowe). Około połowy kwasu hialuronowego obecnego w ciele człowieka zgromadzone jest w skórze, gdzie syntetyzują go fibroblasty i odpowiedzialny jest za wiązanie wody z włóknami kolagenu. Najwięcej kwasu zawiera skóra niemowląt i dzieci i dlatego jest ona bardzo gładka i sprężysta. Z wiekiem spada możliwość syntetyzowania przez organizm kwasu hialuronowego, szczególnie po około 40 roku życia. Włókna kolagenowe tracą elastyczność, ich liczba ulega zmniejszeniu, dlatego też powstają zmarszczki.
O sile działania kwasu hialuronowego może świadczyć fakt, że 1 gram czystego kwasu wiąże 6 litrów wody (na jedną cząsteczkę kwasu przypada do 250 cząsteczek wody).

Kwas hialuronowy jako substancja fizjologiczna (bezpieczna), może być stosowany bez ryzyka wystąpienia alergii, zarówno latem (przed i po opalaniu), jak i zimą, ponieważ nie rozszerza naczyń krwionośnych. Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe, skórę przed zabiegiem smaruje się kremem znieczulającym. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Jedynie bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować nieznaczny obrzęk oraz zaczerwienienie spowodowane naruszeniem ciągłości skóry przez igłę.

Przewiń do góry